> Marketing i brendiranje > It’s going Rome, baby – Italija po drugi put šampion Evrope!

It’s going Rome, baby – Italija po drugi put šampion Evrope!

meCrnogorskienEnglish available languages

Italija – Engleska 1:1 (3:2 pen.)

Italija je osvojila titula prvaka Evrope, drugi put u istoriji, pošto je u finalu savladala Englesku na Vembliju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 3:2. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1.

Engleska je povela u drugom minutu golom Luka Šoa, a izjednačio je Leonardo Bonući u 67. minutu.

Uakmica je završena 1:1, rezultat se nije promijenio ni poslije produžetaka, pa su izvođeni jedanaesterci.

U prvoj seriji Domeniko Berardi je bio precizan za vođstvo Italije, a izjednačio je kapiten Engleske Hari Kejn. Golman Engleske Džordan Pikford je zatim odbranio penal Andrei Belotiju, a Engleska je povela golom Harija Megvajera.

Italija je izjednačila golom Bonućija, a zatim je Markus Rašford pogodio stativu. U četvrtoj seriji Federiko Bernardeski bio je precizan za Italiju, a zatim je golman Đanluiđi Donaruma odbranio penal Džejdonu Sanču.

Engleski golman Pikford je poslije toga odbranio penal Žoržinju, a zatim je Donaruma odbranio šut Bukaju Saki i donio titulu svom timu.

To je druga titula prvaka Evrope za Italiju, poslije 1968. godine, kada su “azuri” trijumfovali kao domaćini.